کانال آپارات چشم انداز | instagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

انگشتان چاپی ارزان‌قیمت برای معلولان

انگشتان چاپی ارزان‌قیمت برای معلولانافرادی که انگشتانشان را از دست داده‌اند، می‌توانند دستان رباتیکی را امتحان کنند که ده‌ها هزار دلار ارزش دارند، یا این که دست خود را به صورت سه‌بعدی چاپ کنند.ریچارد فان آز در سال 2011 طی شغل نجاری، چهار انگشتش را از دست داد.


انگشتان چاپی ارزان‌قیمت برای معلولان
افرادی که انگشتانشان را از دست داده‌اند، می‌توانند دستان رباتیکی را امتحان کنند که ده‌ها هزار دلار ارزش دارند، یا این که دست خود را به صورت سه‌بعدی چاپ کنند.ریچارد فان آز در سال 2011 طی شغل نجاری، چهار انگشتش را از دست داد.

دست مصنوعی,اعضا مصنوعی,ساخت دست مصنوعی با چاپگر سه بعدی

وی هم‌اکنون با همکاری ایوان اوون و با استفاده از یک چاپگر MakerBot Replicator 2، پس از آزمون و خطای بسیار، انگشتان پروتزی را خلق کرده است.از آن زمان به بعد، آز و اوون انگشتانی را برای چهار کودک افریقایی که از نعمت انگشت محروم بودند، چاپ کرده‌اند.
آن‌ها پروتز چاپ‌شده سه‌بعدی ارزان‌قیمت به نام Robohand را برای لیام تولید کردند.لیام که پسری اهل افریقای جنوبی است، هنگام تولد به دلیل سندروم amniotic band، از داشتن انگشتان دست راست محروم بود،اما با کمک انگشتان چاپ‌شده سه بعدی، قادر به انجام حرکاتی مانند برداشتن سکه است.
این ابزار با استفاده از مجموعه‌ای کابل و تارهایی کار می‌کند که توسط حرکات مچ و بازو کار می‌کنند.این افراد مبتکر در حال جمع‌آوری بودجه 10 هزار دلاری برای کمک به کودکان بیشتری هستند.
میزان بودجه اعلام شده، صرف خرید پلاستیک PLA، چاپگر سه بعدی و سخت‌افزار برای مونتاژ دست‌ها خواهد شد.
isna.ir


گروه نوآوری و اختراع / پرتال خبری و سرگرمی چشم انداز
منبع : beytoote.com

مطالب مرتبط : 

telegram1