کانال آپارات چشم اندازinstagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

راهکار عجیب ترامپ برای جلوگیری از کشتار در مدارس آمریکا: معلمان مسلح شوند!

رئیس‌جمهور آمریکا از ایده مسلح شدن معلمان در آمریکا استقبال کرد و گفت چنین پیشنهاد‌هایی را بررسی می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل  به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار شماری از دانش آموزان و خانواده‌های آنان که موضوع صحبت هایشان درباره تیراندازی‌های مرگبار در مدارس آمریکا بود، گفت: وقتی که ما این مشکل (تیراندازی های مرگبار) را مشاهده می کنیم، باید آنها (عوامل حمله) را بازداشت کنیم.

ترامپ ادامه داد: می دانید که چند سال پیش ما بیمارستان های روانی زیادی داشتیم که بسیاری از آنها تعطیل شدند. برخی افراد فکر می کردند که فرستادن افراد به این مراکز برچسب زدن به آنان است و بعضی دیگر معتقدند بودند که هزینه ها خیلی بالاست. ما امروز کسی را بازداشت می کنیم که نمی دانیم با او چه کار کنیم؟ چنین فردی (که اختلال روانی دارد) مرتکب جرم نشده است اما ممکن است مرتکب جرم شود. هیچ مرکز روانی وجود ندارد که این فرد در آنجا نگهداری شوند. چنین فردی به زندان هم نمی تواند برود باید به مراکزی برود که افراد آموزش دیده در آنجا حضور دارند چون چنین فردی (عامل تیراندازی) بیمار است و باید قبلا بازداشت می شد.

دونالد ترامپ گفت: قطعا نکته ای که مطرح شد مورد بحث و بررسی قرار می گیرد اما حمل مخفیانه سلاح برای معلمان و افرادی که مهارت تیراندازی دارند مورد بررسی قرار می گیرد. حمله اخیر به طور متوسط حدود سه دقیقه طول کشید. پنج تا هشت دقیقه طول می کشد تا پلیس وارد صحنه شود. پس وقتی که پلیس می رسد حمله به پایان رسیده است. اگر معلم مدرسه مسلح بود و در زمینه تیراندازی آموزش می دید در این صورت می توانست خیلی سریع به حمله خاتمه دهد! ما این پیشنهاد (مسلح شدن معلمان) را بررسی می کنیم. فکر می کنم که عده زیادی مخالف این پیشنهاد باشند و عده زیادی هم استقبال خواهند کرد. نمی توان یکصد مامور امنیتی را در مدرسه استونمن داگلاس مستقر کرد. این مدرسه خیلی بزرگ است و محوطه بزرگی دارد.

 

 

پیشنهاد ترامپ برای جلوگیری از وقوع حملات مرگبار در مدارس آمریکا

 

بخش اخبار بین الملل | مجله اینترنتی چشم انداز


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان