کانال آپارات چشم اندازinstagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

فرمانداران جایگاه خود را باور کنند/ باید به احزاب نقش بیشتری در مسائل کشور داده شود

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه فرماندار نماینده عالی دولت در شهرستان است گفت: فرمانداران باید این جایگاه را عالمانه باور کنند.

فرمانداران جایگاه خود را باور کنند/ باید به احزاب نقش بیشتری در مسائل کشور داده شودبه گزارش  حوزه  دولت گروه سیاسی ؛ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اسماعیل جبارزاده در همایش استانداران،مديران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه وزیر کشور تعبیر کرده اند که فرماندار، رئیس جمهور شهرستان است اظهار کرد: از فرمانداران انتظار داریم که این جایگاه را باور کرده و مسائل شهرستان را مدیریت کنید.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: علمای علم سیاست در تعریف علم سیاست می گویند که سیاست هنر بدست آوردن اهداف جنگ بدون جنگیدن، یا هنر آشتی دادن مسائل ناهمگون و متعارض است. و انتظار داریم فرمانداران این هنر را داشته و آن را تقویت کنند.

جبارزاده با اشاره به ویژگی ها و ریشه های اعتراضات دی ماه گفت:برای اینکه از وقوع این اعتراضات جلوگیری شود، فرمانداران باید صدای اعتراض مردم را بشنوند. در تجمعات معترضان حاضر شده و حرف آنها را بشنوند. در واحدهای صنعتی و صنفی حاضر شده و با تمام وجود به دنبال حل مشکلات مردم باشند. فرمانداران ریشه های تنش های پنهان شهرستان ها را شناسایی و تفسیر کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه فرمانداران منشور گفت و گوی ملی را اجرایی کنند. فرمانداران با نخبگان محلی گفت و گو کنند. از همه ظرفیت های نظام برای نمایش وحدت ملی استفاده کرده و محور وحدت در شهرستان ها باشند.

وی خاطر نشان کرد: احزاب پایه های تشکیل حکومت در نظام های جمهوری هستند و باید به احزاب نقش بیشتری در مسائل کشور داده شود. اگر احزاب فعال بودند، در اعتراض های دی ماه به ساختار نظام هجمه نمی شد.

معاون سیاسی وزارت کشور در پایان گفت: فرمانداران در حد نیاز صحبت کنند زیرا مردم از صحبت ها خسته شده اند. در صف بندی های شهرستان ها در کنار مردم بوده و زبان گویای آنها باشید. اگر پیرو حضرت علی (علیه السلام) هستید به فقرا رسیدگی کنید. اگر کاری برای خدا نیست، آن را متوقف کنید. اقدامات خود را در سطح شهرستان منعکس کنید تا مردم از اقدامات دولت مطلع شوند.

 

بخش اخبار سیاسی | مجله اینترنتی چشم انداز


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان