کانال آپارات چشم اندازinstagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

نیازمند ایجاد یک میلیون شغل در سال هستیم

معاون اول رئیس جمهور گفت: کشور ما جوان است و نرخ بیکاری بسیار بالایی در آن وجود دارد، ما سالیانه نیازمند ایجاد یک میلیون شغل هستیم.

سالیانه نیازمند ایجاد یک میلیون شغل هستیم/به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی ؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران که صبح امروز یکشنبه ۶ اسفند ماه در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد اظهار کرد: امیدوار هستم گام‌های بلندی برای توسعه کشور برداریم، آنچه که مهم است و مطالعات تاریخی نشان می‌دهد کشور برای غلبه بر محدودیت‌های خود نیازمند درک صحیحی از فرصت‌های توسعه است. علاوه بر آن نیز سیاست‌گذاری و برنامه ریزی باید در سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی با توجه به ظرفیت‌ها باشد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر توسعه منجر به ارتقای توانمندی های مادی و معنوی یک کشور در یک نظام باشد این توسعه باید از نوع پایدار و متداول باشد، ادامه داد: دلیل این موضوع آن است که بتوان جنبه‌های مختلف زندگی انسان را در بر گرفت. تجربه نشان داده هر جایی که اقتصاد، سیاست و فرهنگ و ظرفیت‌های اجتماعی با یکدیگر همراه بودند ظرفیت‌هایی برای توسعه کشور خلق شده و یا ظرفیت‌های پنهان کشف شده است.

وی تصریح کرد: اگر ظرفیت به مرحله ظهور و استفاده برسد امکان تحرک و جهش در توسعه کشور به وجود خواهد آمد، کشوری که خواهان توسعه است باید به الزامات تن دهد و به ظرفیت‌ها و نیازها توجه کند.

جهانگیری با بیان اینکه ما باید به چالش‌های مهم پیش روی کشور توجه کنیم، ادامه داد: از برخی چالش‌ها بعنوان ابرچالش یاد می‌شود، ما کشوری خشک هستیم که محدودیت آبی زیادی داریم و این محدودیت بسیار مهم و جدی است؛ با وجود بارندگی‌های قابل توجه که طی چند هفته گذشته بوده است, هنوز هم کمتر از 50 درصد بارندگی‌ از زمان مشابه سال گذشته داریم، بطوری که در سال گذشته ما بیش از 120 میلی‌متر بارش داشته‌ایم، اما امسال کم تر از 70 میلیمتر بارش را مشاهده کردیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه سیاست توسعه ایران باید با در نظر گرفتن کم آبی باشد، افزود: دغدغه محیط زیست در کلانشهرها و بخش وسیعی از کشور ما وجود دارد و بدون پرداختن به مسائل زیست محیطی امکان توسعه نیست و آنچه که مهم است فرصت‌ها باید با توجه به چالش‌های پیش روی کشور باشد.

وی تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم به زمینه‌های نوین برای پاسخگویی به مجموعه نیازهای کشور دسترسی پیدا کنیم.

جهانگیری بیان کرد:کشور ما جوان است و نرخ بیکاری بسیار بالایی در آن وجود دارد، ما سالیانه نیازمند ایجاد یک میلیون شغل هستیم، کشورهایی که بتوانند بالای 500 هزار شغل ایجاد کنند از انگشتان دست نیز کمتر است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ما نیازمند نگاهی جدید به توسعه هستیم، اضافه کرد: ما باید بر اساس نیازمندی‌های خود به گونه‌ای حرکت کنیم که توسعه، پاسخگوی چالش‌های بلند مدت و کوتاه مدت باشد.

در حال تکمیل.....

بخش اخبار سیاسی | مجله اینترنتی چشم انداز


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان