کانال آپارات چشم اندازinstagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

عملکرد وزارت کشور و نیروهای انتظامی در حادثه خیابان پاسداران باید بررسی شود/ اقدام برخی دراویش آشوبگر محکوم است

عملکرد وزارت کشور و نیروهای انتظامی در حادثه خیابان پاسداران باید بررسی شود/ اقدام برخی دراویش آشوبگر محکوم استعضو هیئت رئیسه فراکسیون امید ضمن محکوم کردن حادثه خیابان پاسداران گفت:‌ نباید یک پارچگی حاکمیت ملی تحت الشعاع این حوادث قرار بگیرد.

محمدرضا تابش عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی ،  ضمن محکومیت اقدام برخی دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران و اقدامات نیروی انتظامی در قبال آنها گفت: بر اساس قانون مقابله با آشوبگران و اخلالگران به وسیله نیروهای نظامی و انتظامی انجام می‌شود که ما باید در کوران حوادث از آنها حمایت کنیم.

وی ادامه داد: تمامی ایران دوستان، مسئولان، نمایندگان مجلس و ملی گرایان معتقدند که همواره باید از نیروهای مسلح حمایت شود اما فصل الخطاب قانون است و کار نیروهای امنیتی و مسلح باید بر اساس قانون انجام شود.

نماینده مردم اردکان ضمن اظهار تأسف و تسلیت به دلیل شهادت پنج تن از نیروهای انتظامی و بسیجی گفت: بنده به عملکرد مسئولان دست اندرکار در این حادثه هم نقد دارم زیرا شهادت پنج نفر از عزیزمان در یک محدوده کوچک و با جمعیتی محدود، رقم بالایی است که باید بررسی شود آیا وزارت کشور و نیروهای نظامی و انتظامی وظایف خود را به درستی انجام داده‌اند یا خیر؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: از سوی دیگر وفاق و همبستگی ملی هم برای کشورمان موضوع بسیار مهمی است همان طور که سیاست امام راحل و مقام معظم رهبری در جمهوری اسلامی ایران همیشه بر مدارا، تسامح و تساهل با فرق، اقوام و ادیان مختلف بوده است.

تابش بیان کرد:‌ روسای جمهور در کشورمان همیشه مشاورانی را برای رسیدگی به این موضوع برگزیده‌اند تا حلقه وصلی میان آنها با اقوام و ادیان مختلف باشند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید اظهار کرد: دراویش نعمت اللهی هم همیشه همزیستی مسالمت آمیز داشته و هیچ گاه ساختار شکن نبوده‌اند اما باید دید چرا و چگونه این اتفاق افتاده است؟ بنده شنیده‌ام که حتی دراویش گنابادی هم این حادثه را محکوم کرده‌اند لذا باید این موضوع ریشه یابی شود و بنده در مقامی نیستم که درباره آن قضاوت کنم.

وی ضمن محکوم کردن حادثه خیابان پاسداران تأکید کرد: ما نباید اصل را گم کنیم، این حادثه مانند یک لکه خونی و کثیف لباس سفید ایران را مکدر کرده که باید آن را شستشو دهیم.

نماینده مردم اردکان گفت: اصل در جمهوری اسلامی ایران بر قانون گرایی، وفاق و یکپارچگی حاکمیت ملی است که در تعامل مثبت با فرق، ادیان، اقوام و نهله‌های فکری مختلف و احزاب و جناح‌های گوناگون تعریف می‌شود و نباید این موضوع تحت الشعاع این حوادث قرار بگیرد.

بخش اخبار سیاسی | مجله اینترنتی چشم انداز


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان