کانال آپارات چشم اندازinstagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

نامزدهای نهایی جشنواره تلویزیونی جام جم معرفی شدند

نامزدهای راه‌یافته به بخش نهایی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم معرفی شدند.

نامزدهای نهایی جشنواره تلویزیونی جام جم مشخص شدندبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی ؛ برنامه تلویزیونی فرمول یک، امروز با حضور محمد احسانی مدیر شبکه نسیم و دبیر چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم روی آنتن رفت.

احسانی در همان ابتدا با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره تلویزیونی جام‌جم گفت: چهار سال بود که جشنواره جام جم برگزار نمی شد. سعی کردیم امسال هر طور هست این جشنواره را برگزار کنیم و برای طولانی نشدن مراسم اختتامیه، برخی بخش ها مثل برنامه های ترکیبی را حذف کنیم.

وی افزود: امسال جشنواره با ارزیابی آثار تلویزیونی در بخش های فیلم و سریال، مستند، پویانمایی و مسابقات تلویزیونی برگزار می شود. سعی کردیم از داورانی بهره ببریم که مقبولیت و صلاحیت لازم برای داوری در حوزه مربوط را داشته باشند. پروسه انتخاب آثار حدود سه ماه طول کشید. داوران هم حدود یک ماه و نیم برای ارزیابی آثار وقت گذاشتند.

احسانی در پایان گفت: مراسم اختتامیه پنجشنبه 17 اسفند، از ساعت 19 آغاز می شود. در این مراسم علاوه بر معرفی برگزیدگان، تجلیل از خانواده شهدای رسانه ملی، اسماعیل شنگله و داوود میرباقری را خواهیم داشت.

در ادامه برنامه، نامزدهای این جشنواره فرهنگی هنری، به شرح زیر معرفی شدند:

 

نامزدهای بخش پویانمایی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

**بخش فیلمنامه:

-«تاریخ از این ور» افسانه بخشی

-«پهلوانان چهار» سیاوش رزین آبادی- مهدی حیدریان

-«پدر و پسر» هدی اسماعیلی- مسعود اصلانی

-«روبی و جوجه‌ها» احسان طاهری- بابک و بهنود نکویی

-«سارا و سامان» راضیه کاظم‌زاده ایرانشهر

**بهترین طراحی شخصیت:

-«روبی و جوجه‌ها» احسان انصاری

-«سارا و سامان» محمد میروهابی

-«بی‌خوابی» امیر غبار آستانه

-«هالاباما» نعیم تدین

-«بازمانده 2» سعید غنی‌زاده- حسن تبریزی

**بهترین طراحی فضا:

-«بازمانده 2» جعفر سلیم‌زاده

-«هالاباما» سلمان طاهری

-«موزه» بهروز یغماییان- نگار یغماییان- رامک امین کاظمی- احسان طاهری

-«روبی و جوجه‌ها» مهناز سلیمان‌نژاد

-«تاریخ از این‌ور» امیر معین- افسانه صانعی

**بهترین انیمیت:

-«روبی و جوجه‌ها» احسان انصاری

-«نظر شما چیه» محمدرضا عابدی

-«سارا و سامان» سعید خوشخو- محمد یعقوبی- محمد میروهابی

-«تاریخ از این ور» محمد مهدی احمدی

-«خال خالی» احسان سپهر

**بهترین موسیقی:

-«تاریخ از این ور» فرهاد صفا

-«پهلوانان چهار» سعید انصاری

-«روبی و جوجه‌ها» آرمین بهاری

-«بازمانده 2» عمران طاهری

-«پدر و پسر» شاندیز مهرآبادی

**بهترین کارگردانی:

-«پدر و پسر» سعید ضامنی

-«سارا و سامان» ناهید صمدی امین

-«تاریخ از این ور» اصغر صفار

-«روبی و جوجه‌ها» بابک و بهبود نکویی

-«بازمانده 2» احسان طاهری

**بهترین تهیه‌کنندگی:

-«تاریخ از این ور» مسعود صفوی

-«مهارت‌های زندگی2» رضا تقدسی

-«هالاباما» بابک نظری

-«بازمانده2» الهام ابراهیمی

-«موزه» نادر یغماییان

**بهترین میان برنامه:

-«گزارش‌های اوتی» علی درخشی

-«شوت» بابک و بهبود نکویی

-«فوتبال مدرن» رضا علی اکبریان کاهانی

**بهترین «کلیپ موزیکال»

- «شادمانه» مهناز یزدانی- حسین نظرپور

-«پرواز آسمان» بابک و بهبود نکویی

-«وقت خوابه» مهناز یزدانی

 

نامزدهای بخش مسابقات تلویزیونی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

**بهترین مسابقه میدانی:

خانه مستند انقلاب اسلامی برای «ضد گلوله» (شبکه مستند)

بلال الفت برای «ناهار فامیلی» (شبکه افق)

مهدی مطهر برای «فرمانده3» (شبکه افق)

مجید بهرامی مقدم برای «تیپ مخصوص» (شبکه یک)

**بهترین کارگردانی مسابقه میدانی:

حسام اسلامی، مجید عزیزی و مهدی جبین شناس برای «فرمانده 3» (شبکه افق)

مجید بهرامی مقدم برای «تیپ مخصوص» (شبکه یک)

مهدی ماهان و مجید عزیزی برای «ضد گلوله» (شبکه مستند)

افشین لیاقت و مصطفی امامی برای «آقای آتش نشان» (شبکه پنج)

**بهترین مسابقه استودیویی:

-جادوی صدا (حسین حسین‌خانی) شبکه سه

-کودک شو (ابوذر پورمحمدی، رضا نصیری شهررضایی) شبکه نسیم

-هوش برتر (پیمان پورمقیمی) شبکه نسیم

**بهترین کارگردانی مسابقه استودیویی:

-مسابقه فامیلی (فرید فردرو) شبکه پنج

-مسابقه کودک شو (رضا مهران‌فر) شبکه نسیم

-دستپخت (سیدوحید حسینی) شبکه یک

**بهترین اجرا:

-حسین رفیعی برای 2 برنامه دستپخت‌های خودمانی و این خانواده در شبکه دو

-جواد مولانیا برای 2 برنامه مسابقه فامیلی و چهار،سه، دو، یک در شبکه‌های پنج و چهار

-افشین زی‌نوری برای 2 مسابقه جادوی صدا و هوش برتر در شبکه‌های سه و نسیم

-سید وحید مرتضوی برای اجرای برنامه اسرا و بشارت در شبکه قرآن

**بهترین طراحی صحنه و دکور:

-پیمان قانع برای برنامه کودک‌شو در شبکه نسیم

-مجید بیات و مرتضی شجاعی برای مسابقه فامیلی در شبکه پنج

-محمد هاشمی برای مسابقه هوش برتر در شبکه نسیم

 

نامزدهای بخش مستند چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

**نامزدهای بخش پژوهش:

-ایران در سپیده دم (محمد مقدم) شبکه یک

-فصلی دیگر (مریم السادات مؤمن‌زاده) شبکه مستند

-کوی دانشگاه (ایرج عرب‌زاده یکتا) شبکه چهار

**بهترین کارگردانی:

-آبی کمرنگ(آرش لاهوتی) شبکه مستند

-محیط‌بان و پلنگ (فتح‌اله امیری، نیما عسگری) شبکه جام‌جم

-آوانتاژ (محمد کارت) شبکه مستند

-دکوپاژ (سیدمازیار هاشمی) شبکه افق

**بهترین فیلم:

-آبی کمرنگ (آرش لاهوتی) شبکه مستند

-فصلی‌دیگر (مریم السادات مؤمن‌زاده) شبکه مستند

-محیط‌بان و پلنگ (فتح‌اله امیری) شبکه جام‌جم

-آوانتاژ (محمد کارت و آبان عسکری) شبکه مستند

**بهترین مجموعه مستند تلویزیونی:

-دکوپاژ (سید مازیار هاشمی) شبکه افق

-ایرانگرد (جواد قارایی) شبکه یک

-هویدا (مهدی مطهر) شبکه مستند

-اقلیم (موسی جابری) شبکه مستند

 

نامزدهای بخش فیلم و سریال چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

-«چرخ فلک» مجید مولایی شبکه یک

-«کیمیا» محمدرضا شفیعی شبکه دو

-«پرده نشین» سیدمحمود رضوی شبکه یک

-«گمشدگان» علی حجازی مهر شبکه دو

-«در جستجوی آرامش» علی آشتیانی پور شبکه پنج

بهترین کارگردانی:

-«چرخ فلک» عزیزالله حمیدنژاد شبکه یک

-«گمشدگان» رضا کریمی شبکه دو

-«در جستجوی آرامش» سعید سلطانی شبکه پنج

-«نفس» جلیل سامان شبکه سه

-«هشت و نیم دقیقه» شهرام شاه حسینی شبکه دو

-«گاهی به پشت سر نگاه کن» مازیار میری شبکه دو

بهترین نویسندگی:

-«چرخ فلک» علیرضا طالب زاده شبکه یک

-«هشت و نیم دقیقه» علی دادرس، بابک کایدان و آزیتا ایرایی شبکه دو

-«کیمیا» مسعود بهبهانی نیا، زهرا پارسافر شبکه دو

-«لیسانسه ها» سروش صحت و ایمان صفایی شبکه سه

-«زیر پای مادر» سعید نعمت الله شبکه یک

بهترین بازیگر مرد:

-حسن پورشیرازی برای «کیمیا» شبکه دو

-فرهاد آییش برای «پرده نشین» و «دیوار به دیوار» شبکه یک و سه

-هوتن شکیبا برای «لیسانسه ها» شبکه سه

-محسن تنابنده برای «پایتخت4» شبکه یک

-مهدی سلطانی برای «زیر پای مادر» و «کیمیا» شبکه یک

بهترین بازیگر زن:

-شبنم قلی خانی برای «هشت و نیم دقیقه» شبکه دو

-اندیشه فولادوند برای «چرخ و فلک» شبکه یک

-بهناز جعفری برای «زیر پای مادر» و «چرخ و فلک» شبکه یک

-پریوش نظریه برای «زیر پای مادر» شبکه یک

-آزیتا حاجیان برای «کیمیا» شبکه یک

 

معرفی نامزدهای راه‌یافته به بخش نهایی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

بخش اخبار سینما و تلویزیون | مجله اینترنتی چشم انداز


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان