کانال آپارات چشم اندازinstagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

فستیوال «موسیقی کلاسیک تا معاصر»، هدیه آخر سال به اهالی هنر

هفتمین جشنواره «موسیقی کلاسیک تا معاصر» اواسط اسفند ماه در تالار رودکی برگزار می شود.

فستیوال «موسیقی کلاسیک تا معاصر»، هدیه آخر سال به اهالی هنربه گزارش  حوزه موسیقی گروه فرهنگی ؛ هفتمین «فستیوال موسیقی کلاسیک تا معاصر» 12 تا 16 اسفند ماه توسط گروه موسیقی تهران در تالار رودکی برگزار می شود.

فریماه قوام‌صدری و علیرضا مشایخی در سال 1372 این گروه را تأسیس کردند. در هر دوره‏‌ از 80 نوازنده در قالب سُلو، آنسامبل و اُرکستر شرکت داشتند و بیش از 40 آهنگساز در قالب این فستیوال به موسیقی ایران معرفی شده اند.

در هفتمین «فستیوال موسیقیِ کلاسیک تا معاصر»، آثاری از علیرضا مشایخی، صنم قراچه‌داغی، ایمان وزیری، سعید علیجانی، اشکان خمسه ‏پور، رهی سینکی، سمیرا واثق‌نیا، اشکان پاشازاده، ارشیا قصری و سینا صدقی برای نخستین‌بار اجرا و معرفی می شوند.

در این جشنواره الناز بهکام، پیانیست مقیم ویَن باهمراهیِ «ارکستر مجلسی شرق» به‌ رهبری مهرداد تیموری قطعه‌ «ما باغ‌های نیشابور را هرگز نخواهیم دید» اپوس 56 و صنم قراچه‌داغی نوازنده‏ی چیره‏ دست ویلنسل با همراهی همین اُرکستر، «کنسرتو برای ویلنسل» شماره‌ی 6 اپوس 244 و نینا مقصودلو پیانیست باهمراهی «ارکستر موسیقی نو» به‌ رهبری سعید علیجانی قطعات «مرکوری» اپوس 196، «افلیا شماره‏ی 2» اپوس 150 و «سنات شماره‏ی 1» اپوس 127 برای پیانو و ارکستر، از آثار علیرضا مشایخی را اجرا می شود.

علاوه بر این «کوارتت زهی رسپینا» به ‏سرپرستی آرش اسدنژاد، «آنسامبل کاروان» به‏سرپرستی فرزان فرنیا، «تریو زروان»، «کوینتت ریکوردر بلوک» و همچنین نفرات برگزیده‏ «جشنواره‏ موسیقی جوان» در بخش نوازندگیِ پیانو، فستیوال هفتم را همراهی می‏ کنند.

در فصلی که جشنواره موسیقی فجر چندان گره ای از موسیقی ایران باز نکرد، امید است که همت این هنرمندان باعث شود روند حرکت موسیقی کشور بهبود پیدا کند.

 

بخش موسیقی | مجله اینترنتی چشم انداز


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان