کانال آپارات چشم اندازinstagram | linkedin | twitter |  | facebook  | google plus

فاضل نظری , اشعار و زندگینامه

فاضل نظری (متولد ۱۳۵۸، شهرستان خمین) شاعر ایرانی‌ست. اکنون از این شاعر، چهار مجموعه شعر «گریه‌های امپراطور»، «اقلیت»،«آن‌ها» و «ضد» توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

فاضل نظری 

زندگی نامه :

دکتر فاضل نظری در سال ۵۸ در شهر خمین واقع در استان مرکزی متولد شد. تحصیلات اولیه خود را در شهر خمین وخوانسار گذرانده‌است. برای ادامه تحصیل در رشته های معارف إسلامی و مدیریت در دانشگاه امام صادق(ع) به تهران آمد و تحصیلات خود را در مقطع دکترای رشته مدیریت تولید و عملیات در دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد. دبیری سه دوره جشنواره بین‌المللی فیلم صد دبیری علمی جشنواره بین‌المللی شعر فجر و عضویت در شورای علمی أدبیات انقلاب فرهنگستان زبان و ادب بعضی از عناوین ادبی و هنری و علمی او است. تا کنون از این شاعر، چهار مجموعه شعر «گریه‌های امپراطور»، «اقلیت»،«آن‌ها» و «ضد» توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده که هر کدام از این مجموعه‌ها به دلیل استقبال فراوان تا سی نوبت تجدید چاپ شده‌اند.

سه مجموعه اول از مجموعه‌های شعری او توسط انتشارات سوره مهر در یک بسته‌بندی مجزا تحت عنوان «سه‌گانه شعری فاضل نظری» ارائه شده‌است. نظری علاوه بر ریاست حوزه هنری استان تهران، عضو شورای عالی شعر مرکز موسیقی و سرود نیز بوده و در دانشگاه نیز تدریس می‌کند. إز او به عنوان شاعر جریان ساز در دهه هشتاد و همچنین پرمخاطب ترین شاعر به انتخاب مردم تجلیل به عمل آمده است. برخی آثار او در کشورهای فارسی زبان منتشر شده است. همچنین گزیده اشعار وی در سال نود و دو در دو قطع رقعی و جیبی به همراه مقدمه ای در باره غزل به قلم او در انتشارات مروارید منتشر شده است.

 

آثار منتشر شده :

گریه‌های امپراتور
اقلیت
آن‌ها
گزیده شعر (انتشارات مروارید)
ضد


 فاضل نظری

گزیده اشعار ناب فاضل نظری :

 

مجموعه اول مجموعه دوم مجموعه سوم مجموعه چهارم
مجموعه پنجم مجموعه ششم مجموعه هفتم مجموعه هشتم
 مجموعه نهم  مجموعه دهم
 مجموعه یازدهم
 مجموعه دوازدهم

 

مطالب مرتبط : 

telegram1

برچسب ها: فاضل نظری, شاعران معاصر